A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Ямпільська територіальна лікарня" Ямпільської міської ради

Історична довідка

Початком надання медичної допомоги в офіційних установах Ямпільського району можна вважати 1887 р., коли було прийняте рішення на повіт відкрити 2 сільські лікарні на 10 ліжок. Така лікарня була відкрита в приватному приміщенні на території теперішнього військомату. І тільки в серпні 1913 р. була побудована лікарня на 35 ліжок та інфекційний барак на 10 ліжок.

Війни 1914-1917 рр. та 1918-1920 рр. призупинили розвиток охорони здоров’я в повіті. В результаті артилерійського обстрілу був пошкоджений основний корпус лікарні. Рішення про відбудову лікарні в Ямполі було прийнято в повоєнні роки.

З розвитком суспільства, з ростом економіки країни зростає показник забезпеченості населення медичною допомогою. Росте сільська медична сітка, знижується загальна смертність населення, зростає народжуваність.

Проте війна 1941-1945 рр. все зруйнувала. Важкі роки відбудовчого періоду, голод 1947 р. призупиняє розбудову охорони здоров’я району. ЦРЛ залишалась з тими самими площами, які були побудовані в далекому 1913 році. Не дивлячись ні на що ліжковий фонд та кадровий потенціал лікарні зростає, а охорона здоров’я в районі набрала сили державної системи.

Найвищого розвитку лікарня досягає у 1968-1974 рр., коли на сесії районної ради в 1970 р. було прийняте рішення – розширити зону обслуговування населення – побудувати і відкрити в кожному селі фельдшерсько-акушерський пункт, а на території сільської ради дільничну лікарню, також побудувати два двоповерхових корпуси – лікувальний та поліклініку на 200 відвідувань в м.Ямполі.

Великий внесок в розбудови лікарні внесли колгоспи та промислові підприємства району. Вони взяли на себе майже всі фінансові витрати будівництва. В 1970 р. ліжковий фонд Ямпільської ЦРЛ складає 175 ліжок. Функціонували терапевтичне, хірургічне, акушерсько-гінекологічне, дитяче, інфекційне відділення. Медперсонал лікарні нараховував 32 лікаря і 150 середніх медичних працівників. Зростає кількість хворих, що потребують лікування, бракує площ. В 1993 р. була здана в експлуатацію п’ятиповерхова будівля основного корпусу лікарні.

Новоселами стали відділення забору та переробки крові, акушерсько-гінекологічне, дитяче, неврологічне відділення, інформаційно-аналітичний відділ, адміністрація ЦРЛ, бухгалтерія, медична бібліотека.

Разом з тим покращились умови праці терапевтичного відділення, яке розширилось, зайнявши перший поверх двоповерхового корпусу.

Завдяки увазі до медичної галузі з боку держави і плановості розвитку охорони здоров’я в поєднанні з широкою ініціативою місцевих органів влади збільшилось асигнування на охорону здоров’я, були забезпечені високі темпи зростання матеріально-технічної бази, лікарня була забезпечена на 100% білизною, дезінфікуючими засобами, покращилось оснащення новою апаратурою, харчування хворих.

В 2000 р. в районі, за ініціативою райдержадміністрації та районної ради було створене добровільне районне об’єднання громадян ˮЗдоров’яˮ. Так, в Ямпільській ЦРЛ, в одній з перших в області, було запроваджено елементи страхової медицини.

В цьому ж році лікарня була акредитована на вищу категорію. В районі працювало 7 відмінників охорони здоров’я, 12 лікарів вищої категорії та 20 першої. В 2004 р. в ЦРЛ було відкрите відділення анестезіології та інтенсивної терапії. На організацію ВАІТ були витрачено 500 000 гривень державних асигнувань та гуманітарна допомога, яка надійшла в район для цього відділення.

2006 р. – відкрите відділення відновного лікування, яке стало ˮмалим санаторіємˮ для хворих.

В тому ж 2006 р. відкрито денний стаціонар на 20 ліжок.

2012-2013 рр. реконструйовано приймальне відділення, яке реорганізовано в відділення невідкладної медичної допомоги та відремонтовано поліклінічне відділення, при проведенні який значною була допомога обласного, районного та міського бюджетів та допомога спонсорів.

Проведено великі ремонти хірургічного, акушерсько-гінекологічного та терапевтичного відділень, оновлення яких проходить за ініціативи та фінансування самих відділень.

З лікарнею пов’язані імена таких визначних лікарів Ямпільщини, як Мальований Пилип Оверкович – хірург, головний лікар Ямпільської повітової лікарні, який і стояв у витоків будівництва нашої лікарні.

Гольдман О.Й., Брітанов О.О. – головні лікарі, які підіймали лікарню з руїн Великої Вітчизняної, Фастован В.К., Трач М.О., Кідик В.М., Онікійчук В.І., Пустовіт М.В., Пиндус Я.Б., Федик Ю.С., Ліваковський К.С. – які в різні періоди продовжували розбудову та становлення лікарні.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Додати послуги

Додати ще одну послугу