ПОГОВОРИМО ПРО КАТАРАКТУ
Чи потрібно чекати поки катаракта «дозріє»?
Ні, в жодному разі. У сучасній офтальмології існує принцип - якщо операція неминуча її потрібно виконати якомога раніше.
І ось чому:
• Раніше при заміні кришталика, очей буквально раскривали як консервну банку, забирали кришталик цілком, і зашивали нитками. Це була важка небезпечна операція і не дай бог забути всередині очі шматочок кришталика - проблеми, часом нерозв'язні, були забезпечені. Тому років 20 назад чекали поки катаракта «дозріє», кришталик стане максимально щільним (щоб витягти його швидше і бажано майже цілком). Ще чекали поки людина майже повністю НЕ перестане бачити (на всякий випадок щоб не засмучуватися при невдачі).
• Сучасна технологія (факоемульсифікація катаракти) - операція низького ризику. Вона проходить без розтину очі (два невеликих проколи), без накладення швів після операції, але найголовніше - для неї ніж м'якше кришталик, ніж менш зріла катаракта - тим краще. Всі неприємності, які зараз можуть трапитися під час операції, трапляються на щільних зрілих катаракті. Тому якщо катаракта є, якщо вона Знижує зір і прогресує - Краще не відкладати рішення в довгий ящик.
• З часом ми НЕ стаємо здоровішими. Загальний стан, стан серцево-судинної, ендокринної та нервової системи впливають на процес відновлення після операції. Бажано оперуватися якомога раніше, щоб післяопераційний період пройшов максимально легко і швидко.