Чи існує "ідеальний вік" щоб стати мамою?

Дата: 26.04.2024 14:26

Коли йдеться про материнство, варто враховувати як фізіологічну, так і психологічну готовність жінки. Якщо дивитися з медичної точки зору, оптимальний вік для настання вагітності все ж таки є (з огляду на певні фізіологічні особливості жіночого організму). Варто розуміти та враховувати підвищені фактори ризику, які існують для перебігу вагітності в різному віці.
💬 Вагітність у будь-якому віці може бути абсолютно здоровою й без ускладнень, але існує статистика.
При вагітності до 20 років зростає ймовірність:
🔹 передчасних пологів
🔹 низької маси тіла новонародженого
🔹 ускладнень вагітності, як-от прееклампсії та депресії
При вагітності після 35 років зростає ймовірність:
🔹 генетичних аномалій у плода, зокрема синдрому Дауна (у жінок віком 25 років ймовірність народити дитину з синдромом Дауна становить 1 до 1250, у жінок віком 35 років – 1 до 400)
🔹 передчасних пологів, ускладнень вагітності, як-от прееклампсії
👨‍⚕️ Як бачите, оптимальний вік існує, а от «ідеального» – немає. Ба більше, є технології, які можуть допомогти жінці завагітніти тоді, коли вона буде готова й хотітиме цього.
🙏 Пам’ятайте, остаточне рішення, в якому віці стати мамою, тільки за вами.
Контактний номер реєстратури:
📞 096-175-91-20
👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
Джерело: МОЗ України
Ямпільська територіальна лікарня – лікарня для ВСІЄЇ родини!